PROGRAMACIÓ 2017

DIMARTS 3 i DIMECRES 4

CENTRE OCUPACIONAL
V Cinemajors. Taller audiovisual a càrrec de Cremant Muses,  en col·laboració amb l’Àrea de Persones Majors de l’Ajuntament de Quart de Poblet

DIVENDRES 13

CENTRE CULTURAL EL CASINO
19:30 h
.  PRESENTACIÓ DE QUARTMETRATGES 2017
Amb la participació de L’Esglai Teatre

 

DILLUNS 16

ESPAI DE CREACIÓ JOVE
17.00 a 20.00h.  TALLER D’INTRODUCCIÓ DIRECCIÓ D’ACTORS
A càrrec de Juan Manuel Chumilla-Carbajosa.  [IMPORTANT: Canvi de data, avançada al dilluns 17]

Places limitades (15).
Preu: 5 euros

FES CLIC AÇI PER A INSCRIURE’T

DIMECRES 18

ESPAI DE CREACIÓ JOVE
16.15 a 18.15h  MASTER CLASS DE GUIÓ: “Elige tu propia aventura” a càrrec d’Àngela Armero, en col·laboració amb EDAV.

Places limitades (20).
Preu: 30€ (Preu soci EDAV 20€)

FES CLIC AÇI PER A INSCRIURE’T

CENTRE CULTURAL EL CASINO
Projecció de curtmetratges seleccionats al concurs

19.00h Programa 1

PISCINA, Carlos Ruano
VAMPIRO, d’Álex Montoya
LIFE IN BOXES, d’Alexander Lemus
EL SOMNI DE LA SEUA VIDA, de Jaume Bayarri

20.00h Programa 2

DIECIOCHO, de Tonet Ferrer
CRISIS, d’Abdellah Erkaina
¿LO VES? de Patty Bonet
PRIMEROS DÍAS, de Luis E. Pérez
SÉ LO QUE QUIERAS, de Marisa Crespo i Moisés Romera

DIJOUS 19

CENTRE CULTURAL EL CASINO
Projecció de curtmetratges seleccionats al concurs

19.00h Programa 3

NI DOS, NI CUATRO, de Sergi González Fernández
BIENVENIDO A CASA, de Miguel Marcos
THE NEVERENDING WALL, de Silvia Carpizo de Diego

20.00h Programa 4

ANIVERSARIO, de Miquel Bixquert
BUS STORY, de Jorge Yudice
UN DOMINGO CUALQUIERA, de Sergi Miralles
A NOU MOLES CON COLOR, de Carlos Daniel Gomero

DIVENDRES 20

CENTRE CULTURAL EL CASINO

18.30h  
PROJECCIÓ DE CURTS DEL CONCURS DE CURTS AMB MÒBIL.
Projecció de curts del concurs de curts amb mòbil “MOBILITZA’T PER LA IGUALTAT”.

Projecció de curtmetratges seleccionats al concurs


19.00h Programa 5

PARANOIA ALOPÉCICA, de Carles Gómez Alemany
MARHABA (HOLA), d’Emilio Martí López
ABURRIMIENTO, de Gabriel Ochoa
LUCRECIA, d’Eva Marín

20.00h Programa 6

SHAME, d’Alberto Rey
TSUNAMI IN PEE PEE, de Mª José Anrubia
BLANCA I LA COVA DELS SOMNIS, de Joaquín Gil
APROPIACIÓ INDEGUDA, d’Ana Maria Ferri Frigola
LA MUDANZA, de Federico Ceca Bastante
EXTRATERRESTRES, de Simón Fariza

22.00h  NIT TEMÀTICA que versarà sobre els refugiats i les migracions a Europa, amb la participació de l’Àrea d’atenció a les persones refugiades de Creu Roja.

Un lugar, d’Iván Fernández de Córdoba
Marhaba (Hola) d’Emilio Martí López
Dent de Lleó, de Jorge Bellver

Projecció del vídeo introductori de la campanya “La maleta que más pesa” (Creu Roja)

 

DISSABTE 21

ESPAI DE CREACIÓ JOVE
10.00h  
Trobada de Curtmetratgistes.  Xerrada i esmorzar.


CENTRE CULTURAL EL CASINO
19.30h  
GALA DE CLOENDA QUARTMETRATGES 2017
Lliurament dels premis del 29 Concurs de Guions i del 34 Concurs de Curtmetratges, conduit per l’Esglai Teatre.

Anuncis